Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Plán výuky týden před ŠVP a v době ŠVP

Plán výuky týden před ŠVP a v době ŠVP

Dobrý den,

v následujícím týdnu budeme v matematice k násobilce 4 přidávat řadu násobků 3, tak abychom mohli procvičovat v době školy v přírodě všechny násobilkové řady 1-5 a 10. V geometrii budeme modelovat z cizrny a párátek tělesa - prosím, nezapomeňte po dětech párátka poslat (cizrnu zajistím a nechám nabobtnat).

V českém jazyce budeme prohlubovat učivo slovních druhů tj. podstatných jmen (budeme trénovat, jak správně si ukázat  v jednotném čísle, budeme převádět do čísla množného) i sloves ( budeme sledovat změny v koncovkách a také se zaměříme na rozlišování času u sloves) Ráda bych před  ŠVP seznámila děti s pojmem Předložka.

Začínáme používat 2. díl písanky, budeme ji používat v pondělí, středu a pátek a následně budou děti doma dokončovat započaté stránky (abychom stihli všechna písmenka, musíme přidat jednu stránku týdně, ale budeme se psaní věnovat i více ve škole). Písanku budeme potřebovat i na ŠVP, což bude jedna ze vzdělávacích aktivit kromě zapisování zážitků.

V prvouce jsme dnes zasadili hrách, máme připravené sledovací karty k projektu Od semínka k rostlině. Budeme si tedy kromě péče o naše semínka,  povídat o rozdílech a podobnostech bylin/keřů a stromů a propojíme toto učivo i s ekologií - tzn. sledovat budeme dopad životního prostředí a podmínek na rostliny potažmo na člověka.

V angličtině se budeme věnovat hlavně poslechu, porozumění mluvenému slovu a přiřazování správných odpovědí. Budeme hrát kimovu hru na opakování slovní zásoby nejen z 5.lekce.

V příštím týdnu nás čeká ve středu návštěva z Lékařské fakulty ( místo TV a PČ, tedy 3.- 4. hodinu), prosím, aby měly děti bílá trička.

Mějte krásný den

LM