Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 4.A > Informace

Informace

V pondělí jdeme na interaktivní výstavu Lovci znaků v Holešovické tržnici. Odcházíme v 8 hodin, vracíme se 11:30 až 12:30 (při příznivém počasí se ještě podíváme na ostrov Štvanice (louka, stromy, Vltava...)

Tento týden je v pátek 19. 4. poslední bruslení. Vezměte si masky, uděláme si karneval na ledě.

Ve středu vás školní parlament zve na akci SWAP na zahradě.

Ve čtvrtek 4. hodinu se zúčastníme přednášky o hmyzu.

V pátek oslavíme týden Země společnou snídaní na zahradě (7:45–8:10, pak odcházíme bruslit) a účastí na akci Ukliďme Česko (okolí dětského hřiště Bohdalec). V pátek dorazte do školy ekologickým způsobem – pěšky, na koloběžce, na kole, MHD apod. nebo využijte sdílenou jízdu autem.

Tento týden píšeme souhrnné písemné práce:

PDVL (v úterý) – povrch, vodstvo, počasí, podnebí, Velká Morava, Přemyslovci (knížata, první král), život lidí, les, rostliny

M (ve středu) – sčítání, odčítání, násobení pod sebou, písemné dělení, římská čísla, rýsování přímky, úsečky, rovnoběžky, kolmice, čtverce, obdélníku, kosočtverce, kosodélníku, trojúhelníku (bez přesných rozměrů stran, pravoúhlý), třídění a zápis dat

ČJ (ve čtvrtek) – slovní druhy, rod, číslo, pády, vzory a koncovky středního rodu, vyjmenovaná slova

Na Umíme tento týden bude opět nové procvičování.

Blížící se akce: ---