Úvod > Informace ze školy > Co se děje > Zdravověda

Zdravověda

I tento školní rok nás navštívili studentky a studenti z lékařské fakulty, kteří seznamovali děti přípravné třídy a všechny žáky druhých tříd s náplní práce lékařů a zdravotních sester. Pro děti bylo připraveno mnoho zajímavých stanovišť s cílem ukázat dětem, že není potřeba bát se různých vyšetření u lékaře. Plyšovému medvědovi děti zkoušely vyndávat stehy. Zkoušely také odebírat krev, snažily se nahmatat si žílu a vnímat svůj tep. Poslouchaly tlukot srdce. Velmi je zaujala také stanoviště, kde se dozvídaly informace o moči či krvi nebo kde zjišťovaly, zda si myjí správně ruce. Za každé zvládnuté stanoviště děti získávaly razítka a sladkosti. Všechny děti byly z programu velmi nadšené. Mnoho dětí odcházelo s vidinou, že se chtějí stát zdravotníkem. V rouškách, rukavicích a chirurgických čepicích pak strávily zbytek dne.
Moravčíková Andrea – třídní učitelka 2.A